სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორმა აგვისტოს ომში დაღუპული გმირების ხსოვნას პატივი მიაგო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორმა - რამაზ პაპიძემ და ამავე დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სანაპირო დაცვის ფოთის ბაზაზე, 2008 წლის აგვისტოს ომის დროს დაღუპული მეზღვაურების ხსოვნას პატივი მიაგეს და მემორიალი გვირგვინით შეამკეს.
ღონისძიებას ქალაქ ფოთის მერი, საკრებულოს ხელმძღვანელი პირები  და გარდაცვლილთა ოჯახის წევრები დაესწრნენ.
2008 წელს, რუსეთის საოკუპაციო ძალების აგრესიის შედეგად, ფოთის ბაზაზე, საზღვაო ძალების 5 მოსამსახურე - კაპიტან-ლეიტენანტი თეიმურაზ ჭიტაძე, საზღვაო კაპრალები - ზვიად ბარბაქაძე, გიორგი ღვინჯილია, ზვიად დათუაშვილი და თემურ ფიჩხაია დაიღუპა.

THE DIRECTOR OF THE COAST GUARD DEPARTMENT PAID TRIBUTE TO THE HEROES KILLED IN THE AUGUST WAR
The Director of the Coast Guard Department of MIA Border Police of Georgia, Ramaz Papidze and the employees of the department honoured the memory of the Servicemen Killed in the August War and laid a wreath at the memorial.
The Mayor of Poti, Chair of the Assembly and the members of the families of heroes attended the ceremony.
In 2008, as a result of the aggression of the Russian occupation forces, 5 servicemen: Captan - leitentant Theimuraz Chitadze, Petty Officer Third Class: Zviad Barbakadze, Giorgi Gvinjilia, Zviad Datuashvili and Temur Pichkhaia, were killed at the Poti Base.