სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სარფის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, სასამსახურო ძაღლის გამოყენებით,  უცხო ქვეყნის ერთი მოქალაქე - 1996 წ. დაბადებული ე.მ,  საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
დანაშაული ითვალისწინებს ჯარიმას ან თავისუფლების აღკვეთას ვადით სამიდან ხუთ წლამდე.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით უკანონოდ გადმოკვეთა საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის  344-ე მუხლის 1 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთას გულისხმობს.

The Employees of MIA Border Police, as a result of operative – investigative measures, with the service dogs, on the area of responsibility of the Border Sector “Sarphi” of Batumi Division, detained the citizen of foreign country (E.M. Born in 1996) for the fact of illegal crossing of the State Border of Georgia.
The crime envisages penalty or the imprisonment from 3 years up to 5 years.
The investigation revealed, that accused person avoiding the check point, from the Republic of Turkey implemented illegal crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 344, Part I, of the Criminal Code of Georgia, which implies illegal crossing of the State Border of Georgia.