სასაზღვრო პოლიციის უფროსი ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის (EUMM) ხელმძღვანელს შეხვდა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა ნიკოლოზ შარაძემ ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის (EUMM) ხელმძღვანელ დიმიტრიოს კარაბალისს უმასპინძლა.
შეხვედრას ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ოპერაციების დანაყოფის ხელმძღვანელის მოადგილე დეკლან განონი და პოლიციის მეკავშირე ოფიცერი მონიკა ოლჟევსკა ესწრებოდნენ.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე მხარეებმა სასაზღვრო პოლიციის ამოცანებზე, სახელმწიფო საზღვარზე არსებულ ვითარებაზე, უწყების გამოწვევებზე, მიღწევებსა და სამომავლო გეგმების შესახებ ისაუბრეს. ასევე, ხაზი გაესვა საქართველოსთვის მისიის საქმიანობის მნიშვნელობას.

THE HEAD OF MIA BORDER POLICE MEETS WITH THE HEAD OF EUMM
Major General Nikoloz Sharadze, the Head of the MIA Border Police, hosted Ambassador Dimitrios Karabalis, the Head of the European Monitoring Mission (EUMM).
Declan Ganon, Deputy Head of the Operational Division of EUMM, and Monika Olszewska, the Liaison Officer of EUMM, were also present at the meeting.
During this introductory meeting, the parties discussed various topics, including the objectives of the Georgian Border Police, the current border situation, challenges, achievements, and the future plans of the Georgian Border Police. Additionally, the meeting underscored the significance of EUMM activities for Georgia.