შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებს ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიაში ანალიტიკოსთა მომზადების სასწავლო კურსი ჩაუტარდათ.
ტრენინგი აშშ-ის საზღვაო ძალების წყნარი ოკეანის საბრძოლო საინფორმაციო ცენტრის (U.S. Navy - NIWC Pacific) წარმომადგენლებმა, შავ ზღვაზე საზღვაო ვითარების გაცნობიერებულობის გაზრდის (MDA) პროექტის ფარგლებში ჩაატარეს.
სასწავლო კურსის მიზანი იყო ელექტრონული ანალიტიკური პლატფორმა „SeaVision“-ის ახალი ფუნქციების მიმოხილვა, სამაგიდო სწავლებების (TTX) ჩატარება და გუნდური სამუშაოების შესრულება.
მონაწილეები დეტალურად გაეცნენ პლატფორმა „SeaVision“-ის გამოყენების უნარ-ჩვევებს და ერთიანი საზღვაო ოპერაციული სურათის შესაქმნელად დამატებით შეისწავლეს მისი საშუალებით მიღებული საზღვაო მონაცემების დამუშავების და ანალიზის მექანიზმები.

ANALYTICAL COURSE WAS CONDUCTED FOR THE EMPLOYESS OF COAST GUARD DEPARTMENT OF MIA BORDER POLICE
Analytical course was conducted for the Employees of the Coast Guard Department of MIA Border Police at the Maritime Academy of Batumi.
The training was conducted by the representatives of U.S. Navy – NIWC Pacific, in the framework of Maritime Domain Awareness (MDA) Project on the Black Sea.
Review of the new functions of the Electronic Analytical Platform “SeaVision”, conduct the exercises (TTX) and implementation of the team work, were the aims of the training.
The participants were familiarized with the details of the working with the platform “SeaVision” and additionally they learned the mechanisms of the elaboration data received by the platform and tools of analysis.