შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი - გენერალ-მაიორი ნიკოლოზ შარაძე, ოპერატიულ-საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს უფროსთან - მაიორ ოთარ არშინაშვილთან ერთად, ოფიციალური ვიზიტით, მოლდოვის რესპუბლიკაში იმყოფებოდა.
ვიზიტის ფარგლებში, ნიკოლოზ შარაძე მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის გენერალური ინსპექტორატის უფროსს, პოლკოვნიკ როსიან ვასილოს შეხვდა. შეხვედრაზე მხარეებმა საზღვრის დაცვისა და სასაზღვრო უსაფრთხოებასთან დაკავშირებული საკითხები განიხილეს და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს.
ქართული დელეგაცია ასევე შეხვდა მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს სახელმწიფო მდივანს - ჟანა კოსტაკის და პოლიციის გენერალური ინსპექტორატის ხელმძღვანელობას. ოფიციალურ შეხვედრაზე მხარეებმა 2023-2024 წლების თანამშრომლობის გეგმას მოაწერეს ხელი.
სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა - ნიკოლოზ შარაძემ მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ცენტრალური აპარატი, რეგიონული დანაყოფები, ასევე, სასაზღვრო პოლიციის კოლეჯი მოინახულა და აღნიშნული უწყებების საქმიანობას ადგილზე გაეცნო. რეგიონულ დანაყოფებში, სასაზღვრო სექტორებზე ვიზიტისას, ქართულ მხარეს წარუდგინეს სპეციალური ტექნიკა, რომელსაც მოლდოველი მესაზღვრეები სახელმწიფო საზღვრის დაცვისას იყენებენ.

The Head of MIA Border Police, Major – General Nikoloz Sharadze, with the Head of Operative – Investigation Main Division, Major Otar Arshinashvili payed an official visit to the Republic of Moldova.
In the framework of the visit, Major – General Nikoloz Sharadze met with the Head of General Inspectorate of Border Police of the Ministry of Internal Affairs of Moldova, Colonel Rosian Vasiloi. The parties discussed border protection and security issues and future plans.
Georgian Delegation also met with the State Secretary of the Ministry of Internal Affairs of Moldova, Jana Costachi and the leadership of General Inspectorate of the Police. At the official meeting, the parties signed 2023 – 2024 the cooperation plan.
The Head of Georgian Border Police, Major – General Nikoloz Sharadze visited Border Police of Moldova, regional units and National College of Border Police. In the regional units, at the border sectors, the special technical means, which Moldavian Border Guards are using at the State Border, was introduced to the Georgian side.