შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა წითელ ხიდზე, სასაზღვრო სექტორის "ვახტანგისის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად აზერბაიჯანის რესპუბლიკის ორი მოქალაქე 1998 წელს დაბადებული უ. ტ. და 1989 წელს დაბადებული ე. მ. დააკავეს.
მათ ბრალად საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადმოკვეთა, ასევე, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა და შემოტანა ედებათ.
დანაშაულები 15-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა აზერბაიჯანის რესპუბლიკიდან, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი და მართლსაწინააღმდეგოდ შემოიტანეს 10 კილოგრამზე მეტი ნარკოტიკული საშუალება "ჰეროინი".
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის მეორე ნაწილის ,,ა" ქვეპუნქტით, 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით და მე-6 ნაწილის ,,ა“ ქვეპუნქტით, 262-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით და მე-4 ნაწილის ,,ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The Georgian Border Policemen, according to the operative – investigation measures, on the protected area of the Border Sector “Vakhtangisi” detained two citizens of the Republic of Azerbaijan: Person: U.T. born in 1998 and person: E.M. born in 1989.
The citizens of Azerbaijan are accused to the following crimes: Illegal Group Crossing the State Border, also, Illegal purchasing and possession the large quantity of narcotics.
The crimes envisage imprisonment from 15 to 20 years or life- long imprisonment.
The investigation revealed, that the accused persons from the Republic of Azerbaijan, avoided the Check Points, illegally crossed Georgian State Border and illegally brought in, more than 10 kg narcotics “heroin”. The investigation is ongoing according to the Criminal Code of Georgia, Article 344, Part II, Subparagraph “A”, Article 260, Part III, Subparagraph “B” and Part VI, Subparagraph “A”, Article 262, Part II, Subparagraph ,,B” and Part IV, Subparagraph “A”.