სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტმა DTRA-ს ევრაზიის ოფისის ახალ ხელმძღვანელს უმასპინძლა
27-09-2021
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ფოთის ბაზას და საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრს (JMOC) აშშ-ის თავდაცვის საფრთხეების შემცირების სააგენტოს ევრაზიის ოფისის ახალი ხელმძღვანელი ბერნი დობნერი დელეგაციასთან ერთად ეწვია.
სტუმრებმა ფოთის ბაზაზე საინჟინრო-სარემონტო ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს და სანაპირო დაცვის ამოცანებსა და საზღვაო უსაფრთხოებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს. ბერნი დონბერს სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილეებმა, გიორგი ნაყოფიამ და ზაზა ერქვანიამ უმასპინძლეს.
DTRA-ს დელეგაცია საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრსაც ესტუმრა. ცენტრის ხელმძღვანელმა, II რანგის კაპიტანმა შოთა მიროტაძემ სტუმრებს ცენტრის საქმიანობის შესახებ დეტალური ინფრომაცია მიაწოდა.
აშშ-ის თავდაცვის საფრთხეების შემცირების სააგენტო (DTRA), საქართველოს სასაზღვრო პოლიციაში სანაპირო დაცვისა და სახმელეთო საზღვრის დაცვის შესაძლებლობების გაძლიერების მიზნით, არაერთ მნიშვნელოვან პროექტს ახორციელებს.

The new Head of Eurasia Office of the U.S. Defense Threat Reduction Agency (DTRA), Bernie Dobner, along with the delegation visited the Poti base of the MIA Border Police Coast Guard Department and the Joint Maritime Operations Centre (JMOC).
The guests viewed the engineering-repair infrastructure at the Poti base and received comprehensive information on Coast Guard tasks and maritime safety issues. The Deputy Directors of the Coast Guard Department Giorgi Nakopia and Zaza Erkvania hosted the guest.
The DTRA delegation also visited the Joint Maritime Operations Centre. The Head of the Centre, CAPT Shota Mirotadze provided the guests with detailed information about the Centre.
The U.S. Defense Threat Reduction Agency (DTRA) is implementing a number of important projects in the Georgian Border Police to enhance Coast Guard and land border protection capabilities.