სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა ავიაციის თანამშრომლებს პროფესიული დღე მიულოცა
შინაგან სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, პოლკოვნიკი ნიკოლოზ შარაძე, სასაზღვრო ავიაციის დღესთან დაკავშირებით, სპეციალური დანიშნულების ავიაციის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებს შეხვდა და პროფესიული დღე მიულოცა.
პოლკოვნიკმა ნიკოლოზ შარაძემ ყურადღება სასაზღვრო ავიაციის ოპერაციული შესაძლებლობების განვითარებაზე გაამახვილა და პირად შემადგენლობას კეთილსინდისიერი სამსახურისთვის მადლობა გადაუხადა.
სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა ავიაციის 6 წარმომადგენელი სამსახურებრივი მოვალეობის სანიმუშოდ შესრულებისა და მიღწეული წარმატებებისთვის დააჯილდოვა. მათ შორის, 2 თანამშრომელი სასაზღვრო პოლიციის სამკერდე ნიშნით "უმწიკვლო სამსახურისათვის" დაჯილდოვდა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ავიაცია აკონტროლებს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარს, ასრულებს რეისებს მესაზღვრეების როტაციისთვის, ასევე, მონაწილეობს საგანგებო სიტუაციით (მათ შორის, სტიქიური უბედურება, ხანძარი) გამოწვეული ზარალის სალიკვიდაციო და სამაშველო ღონისძიებებში.
2020 წლის განმავლობაში, სასაზღვრო ავიაციამ მონაწილეობა მიიღო 21 სამაშველო ოპერაციასა და 24 სახანძრო დავალებაში. ადამიანების გადასარჩენად მფრინავებმა 65 საათზე მეტი, ხოლო ხანძრების ჩასაქრობად 218 საათზე მეტი იფრინეს.

Head of the MIA Border Police Colonel Nikoloz Sharadze congratulated employees with the Border Aviation Day. Colonel Nikoloz Sharadze thanked personnel for their dedicated service.
At the event, 6 representatives from Aviation Division have been awarded for their distinguished service and professional achievements. 2 of them have been awarded with badge of the Border Police “Impeccable Service".
Main tasks of the MIA Border Police Special Aviation Main Division are monitoring of the State Border, border zone, border line and maritime space of Georgia - search, air surveillance and patrol; personnel transportation during rotations, logistic maintenance, conducting of search and rescue operations. In 2020, Border Aviation participated in 21 rescue operations and 24 firefighting missions.