შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ფოთის ბაზას და საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრს (JMOC) საქართველოში აკრედიტებული, სხვადასხვა ქვეყნის თავდაცვის ატაშეები ეწვივნენ.
სტუმრებს სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა უმასპინძლეს.
თავდაცვის ატაშეების ასოციაციის წარმომადგენლებმა საზღვაო ოპერაციების ერთობლივი მართვის ცენტრი დაათვალიერეს. სადაც, დეტალური ინფორმაცია მიიღეს ცენტრის ზოგადი საქმიანობისა და სტანდარტული ოპერაციული პროცედურების შესახებ.
სასაზღვრო პოლიციის სანაპირო დაცვის ფოთის ბაზაზე, თავდაცვის ატაშეებმა საინჟინრო-სარემონტო სამმართველოს ინფრასტრუქტურა და მცურავი საშუალებების ბაზა დაათვალიერეს. შეხვედრაზე სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელებმა და ატაშეებმა, ერთობლივ სამომავლო მიზნებსა და პრიორიტეტებზე ისაუბრეს.

Defence Attachés from the various countries accredited in Georgia, visited the “Poti “Base of the Coast Guard Department of the Border Police of the Ministry of Internal Affairs and the Joint Maritime Operations Centre (JMOC).
The guests were hosted by the representatives of the Coast Guard Department of the Border Police.
The Representatives of the Defence Attachés Association toured the Joint Maritime Operations Centre, where they received detailed information about the Centre’s general activities and standard operating procedures.
At the “Poti” Base of the Coast Guard of the Border Police, Defence Attachés familiarized with the infrastructure of the engineering and repair Division and the floating facilities Base. At the meeting, the heads of the Coast Guard Department and the Attachés discussed joint future goals and priorities