სასაზღვრო პოლიციამ სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტებზე 3  პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სარფის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უცხო ქვეყნის 3 მოქალაქე - 1994 წელს დაბადებული ბ.ქ.,  1992 წელს დაბადებული მ.დ. და 1982 წელს დაბადებული ე.ქ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ  ჯგუფურად გადმოკვეთის და უკანონოდ გადმოკვეთის ფაქტებზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულებმა მ.დ-მ და ე.ქ.-მ  ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი, ხოლო ბრალდებულმა ბ.ქ-მ  სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, თურქეთის რესპუბლიკიდან საქართველოს მიმართულებით , უკანონოდ გადმოკვეთა საქართველოს სახელმწიფო საზღვარი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის პირველი ნაწილითა და  344-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით  მიმდინარეობს, რაც საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთასა და ჯგუფურად უკანონოდ გადაკვეთას გულისხმობს.

The employees of MIA Border Police, on the area of responsibility of the Border Sector “Sarphi” of Batumi Division, as a result of operative – investigative measures, detained 3 persons of foreign countries (B.K. Born in 1994; M.D. Born in 1992 and E.K. Born in 1982) for the facts of illegal group crossing and illegal crossing of the State Border.
The investigation revealed, that the accused persons (M.D. and E.K.) implemented illegal group crossing of the State Border of Georgia. Also, the accused person (B.K) avoiding the check point from the Republic of Turkey to the direction to Georgia implemented illegal crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 344, Part I and Article 344, Part II, Subparagraph “A”, which implies illegal crossing of the State Border of Georgia and illegal group crossing of the State Border.