სანაპირო დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა აშშ-ში საზღვაო ვითარების გაცნობიერებულობის ადმინისტრირებისა და ტექნიკური მომზადების სასწავლო კურსი გაიარეს
01-07-2025
სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა ამერიკის შეერთებული შტატების ქალაქ კემბრიჯში, აშშ-ის ტრანსპორტის დეპარტამენტის ორგანიზებითა და აშშ-ის თავდაცვის საფრთხის შემცირების სააგენტოს (DTRA) ფინანსური მხარდაჭერით სასწავლო კურსი "საზღვაო ვითარების გაცნობიერებულობის ადმინისტრირებისა და ტექნიკური მომზადების სასწავლო კურსი" გაიარეს.
სასწავლო ღონისძიების მიზანი იყო „SeaVision“ პლატფორმის კვალიფიციური ოპერატორებისა და ადმინისტრატორების გადამზადების გზით ზღვაზე დაკვირვების სისტემის მდგრადობის გაუმჯობესება. კურსი, ასევე მიზნად ისახავდა ტექნიკოსების გადამზადებას ავტომატური იდენტიფიკაციის სისტემებისა (AIS) და სარადარო სისტემების მიმართულებით.

THE EMPLOYEES OF THE COST GUARD DEPARTMENT COMPLETED MARITIME SITUATIONAL AWARENESS ADMINISTRATION AND TECHNICAL TRAINING COURSE IN THE UNITED STATES OF AMERICA
01-07-2025
The Employees of the Border Police of Georgia completed Maritime Situational Awareness Administration and Technical Training Course in Cambridge, USA. The training was organized by the US Department of Transportation with financial support of US Defence Threat Reduction Agency (DTRA).
The goal of the training was to improve the sustainability of the maritime monitoring system by training qualified operators and administrators of the “SeaVision” platform. The training, also, aimed to train technicians in Automatic Identification Systems (AIS) and the Radar Systems.