სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადმოკვეთის ფაქტზე 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სარფის" და ახალციხის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "კარწახის" დასაცავ მონაკვეთებზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის 3 მოქალაქე - 1981 წ. დაბადებული შ.ბ. 1994 წ. დაბადებული ჰ.ო. 1998 წელს დაბადებული ჩ.ბ. და 1988 წელს დაბადებული ა.ბ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადმოკვეთის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადმოკვეთას გულისხმობს.

The Employees of MIA Border Police carried out operative-investigative measures on the protected area of the Border Sector "Sarphi" of Batumi Division of the Land Border Protection Department and Border Sector "Kartsakhi" of Akhaltiskhe Division and detained 3 persons of the foreign countries (Sh.B Born in 1981; H.O. Born in 1994; Ch.B. Born in 1998 and A.B. Born in 1988) for the illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The crime envisages up to 5 years of imprisonment.
The investigation revelead, that acussed persons avoided check point and illegaly implemented group crossing of the Georgian State Border from the Republic of Turkey.
The investigation is ongoing under the article 344, Part II, Subparagragh A, wchich means illegal group crossing of the State Border of Georgia.