ნიკოლოზ შარაძე აშშ-ის სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის ბიუროს ხელმძღვანელს შეხვდა
06-11-2021
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა, გენერალ-მაიორმა ნიკოლოზ შარაძემ ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის ბიუროს (INL) ხელმძღვანელთან - სარა რუპერტთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა. შეხვედრას ბიუროს უფროსი მრჩეველი პოლიციის საკითხებში - ლარი ფუკასი დაესწრო.
შეხვედრაზე მხარეებმა სასაზღვრო უსაფრთხოების საკითხებსა და თანამშრომლობის პრიორიტეტებზე ისაუბრეს.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიცია აშშ-ის სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან თანამშრომლობის ბიუროსთან (INL) უკვე მრავალი წელია თანამშრომლობს. აღსანიშნავია, რომ სახმელეთო საზღვრის დაცვის მიმართულებით, რადიოკავშირის სისტემების მოდერნიზების პროექტი სწორედ INL-ის მხარდაჭერით განხორციელდა.

Nikoloz Sharadze met with the Head of the U.S. Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs
06-11-2021
The Head of MIA Border Police, Major General Nikoloz Sharadze, held an introductory meeting with Sarah Rupert, Head of the U.S. Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL). The meeting was attended by Larry Foukas, Senior Advisor on Police Affairs at the Bureau.
During the meeting, the parties discussed border security issues and cooperation priorities.
The MIA Border Police has been cooperating with the U.S. Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) for many years. It should be noted that the radio communications systems for the land border protection were modernised under the auspices of INL.