საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის საზღვაო ოპერაციების ერთობლივ მართვის ცენტრში (JMOC) ამერიკის შეერთებული შტატების სანაპირო დაცვის სამსახურის მობილურმა საწვრთნელმა ჯგუფმა (Mobile Training Team) ინციდენტების მართვის კურსი ჩაატარა.
პროგრამა როგორც თეორიულ ასევე, პრაქტიკულ სწავლებას მოიცავდა. კურსის ფარგლებში მონაწილეებმა საერთაშორისო გამოცდილება და საუკეთესო პრაქტიკა გაიზიარეს. განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო უწყებათაშორისი თანამშრომლობის გაძლიერებას, კოორდინაციის გაუმჯობესებას და ეფექტიანი რეაგირების უნარების განვითარებას.
სასწავლო კურსში სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებთან ერთად, ასევე, საპატრულო პოლიციის, თავდაცვის სამინისტროს, საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტოსა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.

A Mobile Training Team from the United States Coast Guard conducted an Incident Management Course at the Joint Maritime Operations Centre (JMOC) of the Georgian Border Police.
The program included both theoretical and practical training. In the framework of the course, participants shared international experience and best practices. Special attention was paid to strengthening interagency cooperation, improving coordination, and developing effective response skills.
Along with Border Police officers, representatives of the Patrol Police, the Ministry of Defence, the Maritime Transport Agency and the Customs Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance participated in the training course.