შინაგან საქმეთა მინისტრი სულხან თამაზაშვილი სასაზღვრო პოლიციას ეწვია
შინაგან საქმეთა მინისტრი სულხან თამაზაშვილი თბილისში, სასაზღვრო პოლიციის სტრუქტურულ დანაყოფებს ეწვია. სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა დავით თამაზაშვილმა შინაგან საქმეთა მინისტრს სასაზღვრო პოლიციის სწრაფი რეაგირების მთავარი სამმართველოს სამუშაო სივრცე და აღჭურვილობა დაათვალიერებინა. მინისტრი, ასევე, დაესწრო ტაქტიკური მომზადების საჩვენებელ სწავლებას, რომელიც მოიცავდა ტაქტიკური, საცეცხლე და სამთო მომზადების სხვადასხვა კომპონენტებს.
სულხან თამაზაშვილმა სწრაფი რეაგირების მთავარი სამმართველოს ხელმძღვანელი პირებისგან დანაყოფის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღო.
მინისტრმა, ასევე, დაათვალიერა კინოლოგიური სამმართველოს ინფრასტრუქტურა, მათ შორის სასამსახურე ძაღლების განთავსების პირობები და ძაღლების წვრთნის პროცესს დაესწრო.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებს გაწეული საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა და მხარდაჭერა აღუთქვა.

MINISTER OF INTERNAL AFFAIRS OF GEORGIA SULKHAN TAMAZASHVILI VISITED BORDER POLICE
Minister of Internal Affairs of Georgia, Sulkhan Tamazashvili visited the Structural Units of the Border Police in Tbilisi. The Head of the Border Police, Davit Tamazashvili presented the Minister of Internal Affairs, the working space and equipment of the Rapid Response Main Division of the Border Police.
The Minister also attended a tactical training demo Exercise, which included various components of tactical, fire and mountain training.
Sulkhan Tamazashvili received detailed information about the main directions of the unit's activities from the heads of the Rapid Response Main Division.
The Minister also reviewed the infrastructure of the Canine Division, including the conditions for housing service dogs, and attended the dog training process.
The Minister of Internal Affairs expressed the gratitude towards the employees of the Border Police for their work and expressed the full readiness for the support of the employees.