სასაზღვრო პოლიციამ საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ოპერატიულ-საგამოძიებო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ახალციხის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ ,,ვალეს" დასაცავ მონაკვეთზე, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ გადაკვეთის ბრალდებით 2 პირი, 1994 წელს დაბადებული უ.ს. და 1993 წელს დაბადებული ბ.პ. დააკავეს.
გამოძიებით დაადგინდა, რომ სხვადასხვა დროს ბრალდებულებმა სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, უკანონოდ გადმოკვეთეს საქართველო-თურქეთის სახელმწიფო საზღვარი და საქართველოში შემოვიდნენ.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 344-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ხუთ წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

BORDER POLICE DETAINED 2 PERSONS FOR ILLEGAL CROSSING OF THE BORDER
The employees of the Operative – investigative Department of MIA Border Police, on the area of the responsibility of the Border Sector “Vale” of Akhaltsikhe Division detained 2 persons (U.C. Born in 1994 and B.P. Born in 1993) for illegal crossing of the State Border.
The investigation revealed, that the accused persons, at different times, avoiding the check point, implemented illegal crossing of the State Border of Georgia – Türkiye and entered Georgia.
The investigation is ongoing under the article 344, Part I, which implies 5 years of the imprisonment.