შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის ოპერატიულ-საგამოძიებო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, საპატრულო პოლიციისა და საბაჟო გამშვები პუნქტი ,,სარფი“-ს თანამშრომლებთან ერთად, საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობისა და მიგრანტების უკანონოდ გადაყვანის მცდელობის ფაქტზე 3 პირი დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ 1963 წელს დაბადებული უცხო ქვეყნის მოქალაქე ა.ა. მისი მართვის ქვეშ არსებული სატვირთო ავტომანქანაში მოწყობილი სამალავის მეშვეობით, ცდილობდა საქართველოდან თურქეთის რესპუბლიკაში, 1978 წელს დაბადებული ი.ო-ს და 2000 წელს დაბადებული მ.დ-ს უკანონოდ გადაყვანას.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-344-ე მუხლის მეორე ნაწილის ,,ა“ ქვეპუნქტით და 19-344 პრიმა მუხლის მეორე ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით, რაც 8 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

The employees of Operative – investigative Department with the employees of the Police Department and the Customs check point “Sarphi”, detained 3 persons for the attempt of illegal group crossing of the State Border and for the attempt of migrants’ smuggling.
The investigation revealed, that the citizen of the foreign country (A.A. Born in 1963), through a hiding device in a truck he was driving, attempted illegally transport (I.O. Born in 1978 and M.D. Born in 2000) from Georgia to the Republic of Türkiye.
The investigation is ongoing under the article 19 – 344, Part II, Subparagraph “A” and the article 19 – 344, Part II, Subparagraph “B”, which implies 8 years of the imprisonment.