საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის 20-მა მოსამსახურემ „სასაზღვრო სექტორების ხელმძღვანელების გადამზადების პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამა“ დაასრულა.
სასწავლო კურსი შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და პოლიციის აკადემიაში გაიმართა. 7 კვირიანი სასწავლო პროგრამა მოიცავდა შემდეგ საკითხებს: სამართლებრივი მომზადება, უსაფრთხოების საკითხები, საცეცხლე მომზადება, პირველადი დახმარება, ტოპოგრაფია, ასევე, სახელმწიფო საზღვრის დაცვასთან დაკავშირებული ოპერატიულ-საგამოძიებო და სხვა მნიშვნელოვანი კომპონენტები.
პროგრამის დასრულება სექტორის ხელმძღვანელ პირებს სასაზღვრო პოლიციის უფროსის პირველმა მოადგილემ - პოლკოვნიკმა გიორგი გურეშიძემ მიულოცა:
„მესაზღვრეებო, გილოცავთ ამ მეტად მნიშვნელოვანი კურსის წარმატებით დამთავრებას. თქვენ, სასაზღვრო სექტორების ხელმძღვანელი პირები, საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის საყრდენი ხართ. ამიტომ, თქვენი ყოველი ნაბიჯი და გადაწყვეტილება უნდა იყოს კეთილსინდისიერი, კანონზე, ეთიკაზე, სამშობლოს და პროფესიის თავდადებაზე ორიენტირებული. თქვენ ის ადამიანები ხართ, რომლებიც დღე და ღამე, ამ სიტყვის პირდაპირი მნიშვნელობით, დგახართ სამშობლოს და კანონის სადარაჯოზე.“
სასაზღვრო პოლიციის უფროსის პირველმა მოადგილემ კურსდამთავრებულებს შესაბამისი სერთიფიკატები გადასცა და სამი წარჩინებული მესაზღვრე დააჯილდოვა. კურსის დასრულების ღონისძიებას შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და პოლიციის აკადემიის სპეციალური პროფესიული სწავლების დეპარტამენტის უფროსი - გრიგოლ ვაშაყმაძე და სასაზღვრო პოლიციის სტრუქტურული ერთეულების ხელმძღვანელი პირები ესწრებოდნენ.
მსგავსი ტიპის სწავლებები შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომელთათვის სისტემატურად ტარდება და პროფესიული საქმიანობის ეფექტურად შესრულებას ისახავს მიზნად.

20 Border Guards of the Georgian Border Police have completed the “Professional Educational Program for Retraining the Heads and Deputy Heads of the Border Sectors”.
The training course was held at the Public Security and Police Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia. The 7-week training program included the following topics: legal training, security issues, firearms training, first aid, topography, as well as operational-investigative and other important components related to the protection of the state border.
The First Deputy Head of the Border Police, Colonel Giorgi Gureshidze congratulated the Heads and Deputy Heads of the Border Sectors with the completion of the program:
“Border Guards, congratulations on the successful completion of this very important course. You, the leaders of the border sectors, are the backbone of the Georgian Border Police. Therefore, your every step and decision must be reliable, focused on the law, ethics, dedication to the homeland and profession. You are the people who, day and night, protect our country”.
The First Deputy Head of the Border Police presented the graduates with the relevant certificates and awarded three outstanding Border Guards. The course completion event was attended by the Head of the Department of Special Professional Training of the Public Security and Police Academy of the Ministry of Internal Affairs, Grigol Vashakmadze and the heads of the structural units of the Border Police.
Similar types of the trainings are systematically conducted for the employees of the Border Police of the Ministry of Internal Affairs, aimed effective performance of the professional activities.