სასაზღვრო პოლიციამ საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერებს უმასპინძლა
04-03-2026
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციამ საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერებს უმასპინძლა.
გაცნობითი ხასიათის ვიზიტი საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის 2025-2026 სასწავლო წლის გეგმა-კალენდრის ფარგლებში განხორციელდა.
სტუმრებმა, სასაზღვრო პოლიციის სასწავლო ცენტრის წარმომადგენლებისგან სასაზღვრო პოლიციის საქმიანობის და სპეციფიკის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღეს.
საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის მსმენელების ვიზიტები საქართველოს სასაზღვრო პოლიციაში მომავალშიც გაგრძელდება, რომლის მიზანს საჯარო უწყებებს შორის საქმიანობის გაცნობა და ცნობიერების ამაღლება წარმოადგენს.

BORDER POLICE HOSTED CADETS OF DAVID AGHMASHENEBELI NATIONAL DEFENCE ACADEMY OF THE MINISTRY OF DEFENCE OF GEORGIA
04-03-2026
The Border Police of the Ministry of Internal Affairs, hosted the cadets of David Aghmashenebeli National Defence Academy of the Ministry of Defence of Georgia.
The introductory visit was carried out within the framework of the 2025-2026 academic year plan-calendar of David Aghmashenebeli National Defence Academy of the Ministry of Defence of Georgia.
The guests received the detailed information about the activities and specifics of the Border Police from the representatives of the Border Police Training Center.
The visits of the students from the National Defence Academy of the Ministry of Defence of Georgia, to the Border Police of Georgia, will continue in the future, the purpose of which is to familiarize with the activities and raise awareness among public agencies.