შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ახალციხის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ ,,კარწახის" დასაცავ მონაკვეთზე უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე - 1996 წელს დაბადებული ა.კ. და 1983 წელს დაბადებული დ.ა. საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-344-ე მუხლის მეორე ნაწილით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ა.კ. და დ.ა. სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, უკანონოდ, ჯგუფურად ცდილობდნენ საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის გადაკვეთას.
სასამართლოს განაჩენით, მსჯავრდებულების მიმართ დაწყებულია საემიგრაციო პროცედურები ქვეყნიდან გაძევების მიზნით.

BORDER POLICE DETAINED 2 PERSONS FOR THE FACT OF THE ATTEMPT OF ILLEGAL GROUP CROSSING OF THE STATE BORDER
13-01-2026
The employees of MIA Border Police on the area of the responsibility of the Border Sector “Kartsakhi” of Akhaltiskhe Division detained 2 citizens of foreign country (A.K. Born in 1996 and D.A. Born in 1983) in accordance with the article 19 – 344, Part II.
The investigation revealed, that A.K. and D.A. avoiding the check point, tried illegal, group crossing of the State Border of Georgia.
By court ruling, immigration procedures have been initiated against the convicts with the aim of expelling them from the country.