შინაგან საქმეთა მინისტრმა რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის რეგიონში სამუშაო შეხვედრები გამართა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გეკა გელაძემ რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის რეგიონში სამუშაო შეხვედრები გამართა. მინისტრმა პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირებისგან, მათ სამოქმედო ტერიტორიაზე, დანაშაულთან ბრძოლისა და საპოლიციო პრევენციული ღონისძიებების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მოისმინა და რეგიონში დანაშაულის სტატისტიკასა და გახსნის მაჩვენებელს გაეცნო.
გეკა გელაძე რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის რეგიონში შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრუქტურულ დანაყოფებსაც ეწვია - დაათვალიერა სასაზღვრო პოლიციის დეპარტამენტის, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურისა და საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის სამუშაო სივრცეები, ტექნიკა და აღჭურვილობა.
მინისტრი ასევე, საპოლიციო დანაყოფების თანამშრომლებს შეხვდა, სამინისტროს პრიორიტეტულ მიმართულებებზე ისაუბრა და
მათ  გაწეული საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა.
რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის რეგიონში გამართულ სამუშაო შეხვედრებს ასევე ესწრებოდნენ, შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე როლანდ მესხი, მოადგილეები - ალექსანდრე დარახველიძე და გიორგი ბუთხუზი.

Minister of Internal Affairs Held Working Meetings in Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Regions
Minister of Internal Affairs, Geka Geladze held working meetings in Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti regions. The Minister received detailed information from the leadership of the Police Departments on the fight against crime and police preventive measures in their operational areas and got acquainted with the crime statistics and crime-solving rate in the region.
Geka Geladze also visited the other structural units of the Ministry of Internal Affairs in Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti regions, inspecting work spaces, equipment and facilities of the Border Police Department, the Emergency Situations Management Service and the Forensic-criminalistics Department.
The Minister also met with the employees of the police units, spoke about the priority areas of the Ministry and thanked them for their work.
The working meetings held in Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti regions were also attended by First Deputy Minister of Internal Affairs Roland Meskhi, and other deputies -Aleksandre Darakhvelidze and Giorgi Butkhuzi.