შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "სარფის” დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის ოთხი მოქალაქე - 1984 წელს დაბადებული ს.უ, 1997 წელს დაბადებული მ.ა, 2006 წელს დაბადებული მ.ბ და 1994 წელს დაბადებული ნ.ზ. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, საქართველოდან თურქეთის რესპუბლიკის მიმართულებით უკანონოდ, ჯგუფურად ცდილობდნენ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარის გადაკვეთას.

The employees of MIA Border Police, as a result of operative – investigative measures, on the area of responsibility of the Border Sector “Sarphi” of Batumi Division detained 4 persons of foreign countries (C.U. Born in 1984; M.A Born in 1997; M.B. Born in 2006 and N.Z. Born in 1994) for the fact of the attempt of illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed, that accused persons, avoiding the check point, from Georgia to the direction to the Republic of Türkiye, tried illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 19 - 344, Part II, Subparagraph “A”, which implies the attempt of illegal group crossing of the State Border of Georgia.