შინაგან საქმეთა სამინისტროს სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა, ბათუმის სამმართველოს სასაზღვრო სექტორ "კირნათის" დასაცავ მონაკვეთზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიების შედეგად, უცხო ქვეყნის ორი მოქალაქე - 1992 წ. დაბადებული ა.ა და 1994წ. დაბადებული მ.ა. საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის უკანონოდ, ჯგუფურად გადაკვეთის მცდელობის ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები, სასაზღვრო-საკონტროლო გამტარი პუნქტის გვერდის ავლით, საქართველოდან თურქეთის რესპუბლიკის მიმართულებით ჯგუფურად, უკანონოდ ცდილობდნენ საქართველოს სახელმწიფო საზღვარის გადაკვეთას.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19, 344-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის ჯგუფურად, უკანონოდ გადაკვეთის მცდელობას გულისხმობს.

The Employees of MIA Border Police, as a result of operative – investigative measures, on the area of responsibility of the Border Sector “Kirnati” of Batumi Division, detained 2 citizens of foreign countries (A.A. Born in 1992 and M. A. Born in 1994) for the fact of the attempt of illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation revealed, that accused persons avoiding the check point, from Georgia to the direction of the Republic of Turkey tried to implement illegal group crossing of the State Border of Georgia.
The investigation is ongoing under the article 19, 344, Part II, Subparagraph “A”, of the Criminal Code of Georgia, which implies illegal group crossing of the State Border of Georgia.